Довідкова інформація щодо процедури укладення Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір

Метою укладання Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір є поступова лібералізація  ринків, використання спільних правил на основі правил ЄС в галузі цивільної авіації, сприяння промисловому та операційному співробітництву. Укладання Угоди передбачає об’єднання авіатранспортних ринків України та ЄС, що сприятиме ефективнішому використанню ринку авіаперевезень та покращенню якості послуг, розвитку транзитного потенціалу України, інтегруванню України до Європейських авіаційних структур та зміцненню авторитету країни як авіаційної європейської держави.
У грудні 2007 року розпочався переговорний процес щодо укладення Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір. Станом на березень 2013 року проведено шість раундів переговорів. Сторони продовжують роботу над пошуком взаємоприйнятних компромісів щодо проекту тексту Угоди. Сьомий раунд переговорів заплановано провести наприкінці травня – у першій половині червня 2013 року у Києві.
Відповідно до підпункту 13 пункту 4 Плану першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 №73-р, термін завершення переговорів щодо укладення Угоди між Україною та ЄС про Спільний авіаційний простір визначено протягом 2013 року. Відповідно, процедури парафування та підписання Угоди передбачається здійснити у 2014 році.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того,
щоб повідомити про це адміністратора сайту avia.gov.ua