Протокол консультацій між делегацією Європейської Комісії та України у галузі повітряного транспорту м. Брюссель, 6-7 березня 2007

1.    Представники від Українського Міністерства транспорту та зв’язку, Державної Авіаційної Адміністрації, з одного боку, та від Європейської Комісії та Держав Членів ЄС з другого боку, провели робочу зустріч 6/7 березня в Брюсселі, з метою обговорення контексту та змісту майбутньої Угоди між Україною та ЄС щодо Спільного Авіаційного Простору, а також ряд інших питань у сфері авіаційних відносин в рамках Україна - ЄС. Зустріч мала місце в дуже дружній і конструктивній обстановці.

2.    Українська сторона, проінформувала щодо недавніх інституціональних змін в Авіаційних Властях та планів щодо подальшої модернізації українського авіаційного законодавства для законної гармонізації його до правил ЄС.

3.    Зі сторони ЄС було представлено структуру та основні принципи пропозицій щодо  Єдиного Авіаційного Простору, який буде предметом переговорів між обома сторонами. Українська сторона виявила свою принципову підтримку представленого підходу. Зокрема, обидві сторони обмінялись поглядами щодо ролі Спільного Комітету.

4.    Обидві сторони також розпочали обговорення можливого перехідного періоду щодо Спільного Авіаційного Простору між Україною та ЄС. Сторона ЄС представила сценарій поступового прийняття стандартів ЄС та законодавства у сфері авіації та поступового відкриття їх відповідних ринків.

5.    Було узгоджено продовжувати роботу з обміну документами та інформацією щодо:

  • статистичної інформації з розвитку єдиного ринку в ЄС (забезпечить Єврокомісія);
  • нової редакції Авіаційного Кодексу України та іншого нового важливого авіаційного законодавства України (забезпечить Україна);
  • коментарів до звіту експертів "Оціночного візиту в Україні в авіаційній сфері, спеціально сфокусованому на економічному регулюванні та звернень щодо можливих потреб технічної допомоги (Забезпечить Україна);
  • оновленого списку авіаційного законодавства ЄС (Забезпечить EC).

6.   Посилаючись на Протокол робочої зустрічі між Україною та ЄС, що відбулась 3.07.2006 року у Києві, сторона ЄС порушила питання BSP (Система взаєморозрахунків) в Україні, ситуації щодо Дніпропетровського аеропорту, а також питання щодо розвитку певних двосторонніх угод між Державами Членами ЄС та Україною. Обидві сторони, погодились організувати незабаром окремі зустрічі для досягнення конкретного прогресу для вирішення цих невирішених проблем.

7.    Обидві сторони домовилися формально розпочати якомога скоріше у Києві переговорний процес (щодо нової угоди) після завершення внутрішньодержавних процедур в Україні для цього. Для підготовки цієї зустрічі ЄС забезпечить українську сторону першим проектом тексту угоди.

8.    У рамках консультацій було проведено специфічну зустріч присвячену питанням безпеки польотів. Обидві сторони надали короткий огляд щодо недавніх подій у сфері безпеки авіації та привітали підписання робочих домовленостей між EASA та українськими властями (Державіаадміністрацією) щодо збору  та обміну інформацією з безпеки ПС, що використовують аеропорти Співтовариства та Українські аеропорти. Обидві сторони погодились продовжувати обговорення технічних питань шляхом робочих зустрічей  між EASA та Українською стороною для розгляду подальших кроків, що випливають з інтеграції JAA у EASA а також щодо безперервної експлуатації повітряних суден, спроектованих АНТК ім. Антонова, та які наразі зареєстровані  в державах членах ЄС.

м. Брюссель, 7.03.2007

За служби Європейської Комісії

Олів’є Оніді

 За Державну авіаційну  адміністрацію

Анатолій Колісник

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того,
щоб повідомити про це адміністратора сайту avia.gov.ua