Протокол другого раунду переговорів між делегацією України та Європейського Співтовариства щодо укладення угоди про Спільний авіаційний простір (м. Брюссель, 23-24.07.08)

ПРОТОКОЛ

Представники України та Європейського Співтовариства і його держав-членів провели 23-24 липня 2008 року в Брюсселі другий раунд переговорів щодо укладення Угоди про Спільний авіаційний простір. Список делегацій наведено у Додатку.

Обидві сторони підтвердили мету щодо швидкого укладення Угоди про Спільний авіаційний простір між ЄС та Україною.

Після внесення незначних коректив та з урахуванням коментарів щодо останніх зрушень у регуляторних аспектах делегації ухвалили звіти чотирьох робочих груп та підкреслили високу якість кожного з них.

В результаті, обидві делегації погодилися з важливістю подальших контактів на рівні експертів та ідентифікували низку пріоритетів в аспектах технічної допомоги, включаючи:

  • подальшу допомогу щодо включення європейських стандартів в нову версію Повітряного Кодексу Україну;
  • навчальні візити та обмін практичним досвідом між авіаційними властями держав-членів ЄС, експертами ЄК та України, зокрема в питаннях ліцензування авіапідприємств (критерії оцінки фінансової спроможності), координації слотів, наземного обслуговування, соціально-важливих перевезень та організації повітряного руху (національний наглядовий орган, процеси сертифікації та ін.) Для сприяння контактів між експертами будуть організовані зустрічі по напрямках.
  • прискорення перекладу актів законодавства ЄС, зокрема в сфері безпеки польотів;
  • технічну допомогу у впровадженні технічних стандартів ЄС з безпеки польотів;
  • подальші контакти між експертами з авіаційної безпеки шляхом здійснення ознайомчого візиту експертів ЄС в Україну;
  • зустріч між представниками комерційних структур авіаційної галузі з метою стимулювання обміну інформацією та встановлення контактів між підприємствами авіаційної промисловості обох сторін.

Обидві сторони домовилися, що зазначені дії мають розпочатися з вересня 2008 року.

Делегації підкреслили важливість 1) повного застосування в Україні та ЄС стандартів ІКАО з безпеки польотів та виконання плану дій для покращення нагляду за безпекою польотів, наданого Україною стороні ЄС; 2) подальшої гармонізації стандартів безпеки польотів в Україні з вимогами ЄС через укладення Угоди про САП, включаючи встановлення необхідних взаємовідносин між Державною авіаційною адміністрацією та Європейським Агентством з безпеки польотів польотів. Українська сторона висловила бажання до більш тісної співпраці з Комітетом з безпеки польотів (the Air Safety Committee).

Обидві сторони відмітили зростаючий розвиток ринку авіаперевезень між Україною та ЄС та підкреслили те, що існуючі рамки двосторонніх угод мають бути повністю використані для забезпечення зростаючого попиту перед тим, як Угода про САП вступить в дію та протягом її перехідних періодів. Обидві сторони взяли на себе зобов’язання усунути відмінності в тлумаченні нагальних питань доступу до ринку та досягти взаємовигідних домовленостей в зазначених правових рамках.

Делегації обговорили положення Угоди про САП. Українська сторона надала загальний коментар до ЄС–івського проекту Угоди та запропонувала змінити структуру Угоди. Сторона ЄС зазначила, що в принципі це можна зробити за умови, що зберігатиметься зміст Угоди.

Було досягнуто домовленостей, що Українська сторона направить детальний коментар стороні ЄС до вересня. На основі цих коментарів, Сторона ЄС підготовить змінену версію Угоди про САП до наступного раунду переговорів, який відбудеться до кінця року в Києві.

У відповідь на запит Української сторони щодо застосування Угоди про CAП до третіх країн, було надано роз’яснення, що Угода про CAП не матиме жодного зовнішнього впливу та повністю поважатиме права і зобов'язання обох Сторін відповідно до інших міжнародних угод та участі у міжнародних організаціях.

Обидві Сторони підкреслили важливість складення плану регулярної конвергенції з метою сприяння подальшому переговорному процесу у визначенні часових рамок для запровадження перехідних періодів у рамках Угоди про CAП. Проект плану конвергенції буде розроблено в рамках створених робочих груп у форматі Україна-ЄС.

За Українську сторону
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того,
щоб повідомити про це адміністратора сайту avia.gov.ua