Звіт про результати публічного громадського обговорення проекту Авіаційних правил України «Доступ на ринок послуг з наземного обслуговування в аеропортах»

31 серпня 2016 року Державіаслужба провела громадське обговорення проекту Авіаційних правил України «Доступ на ринок послуг з наземного обслуговування в аеропортах». В обговоренні взяли участь представники Антимонопольного комітету України, Асоціації «Аеропорти України», аеропортів, суб’єктів аеропортової діяльності, авіакомпаній, юристи та фахівці. Під час заходу учасники обмінялись думками щодо положень запропонованого проекту та Директиви Ради No96/67/ЄС від 15 жовтня 1996 року, яка регулює доступ до ринку послуг з наземного обслуговування у аеропортах Спільноти.
Представники Асоціації «Аеропорти України» та ДП МА «Львів» висловили думку про необхідність запровадження конкурсних процедур з визначення постачальників послуг з наземного обслуговування в аеропортах за умови, що в аеропортах річні обсяги перевезень досягнуть певних числових показників.
Обговорювалось питання щодо механізму відокремлення рахунків з наземного обслуговування від іншої комерційної діяльності. Було запропоновано декілька варіантів вирішення даного питання:
1.    Зобов’язати суб’єктів авіаційної діяльності, які надають послуги з наземного обслуговування, розділити підприємство на дві окремі юридичні особи.
2.    Забезпечити розмежування рахунків з наземного обслуговування в рамках одного підприємства.
Також була висловлена думка щодо необхідності розгляду даного документу разом з новим проектом Авіаційних правил України «Правила сертифікації постачальників послуг з наземного обслуговування», розробленим Державіаслужбою.
За результатами обговорення учасники прийняли рішення, що для більш ефективного діалогу та розуміння рівня вимог до постачальників послуг з наземного обслуговування після оприлюднення нового проекту Авіаційних правил України «Правила сертифікації постачальників послуг з наземного обслуговування» потрібно провести повторне громадське обговорення.

Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того,
щоб повідомити про це адміністратора сайту avia.gov.ua